Skip to main content

Ortodonta – Ortodoncja Kamienna Góra,
która daje efekty

Ortodoncja to główny filar profilu działalności OrthoTeam w Kamiennej Górze. Skuteczna filozofia leczenia ortodonty dr n. med. Justyny Warmuz przyczynia się do tego, że nasi pacjenci są zadowoleni z efektów leczenia, które jest skuteczne ale i nie zmienia budowy twarzy pacjenta. Wynika to z wieloletniego doświadczenia pracy w zawodzie ortodonty, pracę naukową, jak i znajomość światowych standardów w procesach leczenia ortodontycznego.

faces first

Proces leczenia ortodontycznego w mieście Kamienna Góra ma wpływ nie tylko na zmianę wyglądu naszego uzębienia podczas uśmiechania się, ale również zdecydowanie mniejszy wpływa na wygląd rysów naszej twarzy. Wedle założeń filozofii Faces First, ortodoncja powinna osiągać rezultaty dbając o każdy detal, również przy zachowaniu naturalnego wyglądu twarzy. Daje to naszym pacjentom zdecydowanie więcej, niż tylko ładny i zdrowy uśmiech. Nie jest to standard we wszystkich gabinetach ortodontycznych. My staramy się sięgać po więcej i świadczyć usługi ortodontyczne na najwyższym poziomie.

EVIDENCE BASED MEDICINE

Nasze podejście do leczenia jest naukowe, a nie marketingowe. Niestety nie każda wada może być skorygowana dość szybko – w wielu przypadkach ceną za błyskawiczny efekt leczenia jest znaczne pogorszenie zdrowia i kości dziąseł. Ujawnić się to może niekiedy po kilku latach od zakończenia leczenia. W naszym gabinecie w zdecydowany sposób sprzeciwiamy się takim praktykom.

Proces planowania leczenia przebiega u nas bardzo precyzyjnie. Uwzględniamy oczekiwania pacjenta, które muszą być poparte wnikliwą oceną aktualnych warunków kostnych i periodontologicznych w jamie ustnej jakie zastaliśmy. Wnikliwa diagnostyka cyfrowa i analiza komputerowa dają możliwość zaplanować leczenie w sposób najbardziej optymalny. To przekłada się na dobre i stabilne efekty.

DIGITAL SMILE DESIGN

Czasy w których przyszło nam żyć cechują się dużym znaczeniem estetyki uśmiechu na nasze życie. Zdrowe i proste zęby mają duży wpływa na wzrost pewności siebie oraz poprawiają wygodę funkcjonowania między ludźmi.

Narzędziem które pomaga w komunikacji z naszymi pacjentami jest DSD. Umożliwia nam poznanie oczekiwań estetycznych pacjenta oraz zaplanowanie przebiegu leczenia wspólnie z zespołem naszych specjalistów. Spersonalizowane projektowanie linii uśmiechu daje możliwość na zwrócenie uwagi ortodoncie na stopień ekspozycji dziąseł, symetrię kątów ust, jak i wiele innych parametrów, które mają istotny wpływ na idealnie proste zęby i piękny uśmiech.

ortodonta wrocław

Przebieg leczenia ortodontycznego w mieście Kamienna Góra

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta w naszym gabinecie to konsultacja, badanie, jak i omówienie oczekiwań jakie ma pacjent po zabiegu. Na pierwszym etapie planowania leczenia pobieramy komplet badań diagnostycznych: fotografię zębów, twarzy, oraz wykonujemy cyfrowe zdjęcia rentgenowskie, takie jak: cefalogram (rentgenogram boczny głowy) oraz OPG (zdjęcie ortopantomograficzne). Następnie pobieramy wyciski uzębienia lub skany wewnątrzustne. Zebrana dokumentacja zostaje wprowadzona do programu ortodontycznego i dokładnie analizowania. Daje to możliwość przygotowania dobranego planu leczenia.

Druga wizyta

W trakcie tej wizyty rozmawiamy z pacjentem na temat planu leczenia i analizujemy zdjęcia rentgenowskie. Każdy szczegół zostaje bardzo dokładnie opisany, tj. leczenie krok po kroku, przewidywany czas trwania leczenia, jak i jego koszty. Kładziemy nacisk nie tylko na oczekiwane efekty leczenia, ale i na pełną przejrzystość kosztów leczenia na każdym etapie.

Leczenie ortodontyczne rozpoczynamy przekazaniem skierowania na badania do lekarza stomatologa oraz na wizytę higienizacyjną. Jeśli w trakcie badania lekarz zdiagnozuje ubytki próchnicowe, należy podjąć się ich wyleczenia przed montażem aparatu.

Trzecia wizyta

Na kolejnej wizycie odbywa się spotkanie z higienistką stomatologiczną, której zadaniem jest przygotowanie zębów do montażu aparatu stałego. Przekaże nam także szczegóły higieny jamy ustnej. W trakcie takiej wizyty przeprowadzany jest skaling ultradźwiękowy, piaskowanie, fluoryzacja i polishing. Każdy nasz pacjent musi odbyć taką wizytę obowiązkowo, gdyż cały nasz zespół uważa, że utrzymanie zębów w zdrowiu i edukacja pacjentów w zakresie higieny to podstawa naszego działania.

Czwarta wizyta

Podczas tej wizyty lekarz ortodonta nakłada nam aparat stały – przeważnie na jeden łuk zębowy, co przyzwyczaja nas do nowej sytuacji i po miesiącu zakładany jest drugi łuk zębowy aparatu. W trakcie tej wizyty każdy pacjent otrzymuje w formie pisemnej całkowity plan leczenia ortodontycznego, wraz zaleceniami jak z nim się obchodzić.

Kolejne wizyty

Przebieg leczenia ortodontycznego to także cykliczne wizyty kontrolne. Ich celem jest dokonywanie zmian i regulacji aparatu, bez których postępy w leczeniu nie byłyby możliwe. Wizyty aktywacyjne mają miejsce co 3–4 tygodnie. Co parę miesięcy lekarz ortodonta tworzy dokumentację fotograficzną i omawia z nami efekty oraz planuje dalsze leczenie. W trakcie roku pacjenci proszeni są o przyjście na dwie dodatkowe wizyty higienizacyjne.

Radiologiczna diagnostyka cyfrowa jest wykonywana na 3 miesiące przed planowym zakończeniem leczenia ortodontycznego. Obraz kliniczny oraz analiza zdjęć rentgenowskich są decydujące o decyzji o demontażu aparatu.

Zakończenie leczenia

W trakcie dwugodzinnej wizyty, higienistka stomatologiczna przeprowadza demontaż aparatu stałego, dogłębnie oczyszcza zęby oraz generuje precyzyjną dokumentację powstałego efektu. W tym momencie rozpoczynamy fazę leczenia retencyjnego.

Leczenie retencyjne

Po leczeniu aparatem ortodontycznym stałym, ma miejsce faza terapii retencyjnej, która ustalana jest indywidualnie. Celem leczenia retencyjnego jest utrzymanie efektu jaki osiągnęliśmy. Pomijając tą fazę stan uzębienia mógłby częściowo wrócić do poprzedniego ułożenia. Każdy pacjent otrzymuje od nas aparat retencyjny, który jest wyjmowany na dzień, a na noc jest zakładany. Pierwsza wizyta kontrolna w fazie retencyjnej ma miejsce po paru dniach od demontażu aparatu, a druga po miesiącu. Kolejna ma miejsce po 3 miesiącach, dalej raz na 6-12 miesięcy. Gdy rezygnujemy z odbywania wizyt retencyjnych, ortodonta nie będzie brał odpowiedzialności za powstałe nieprawidłowości zgryzowe.

leczenie ortodontyczne wrocław
usługi ortodontyczne wrocław

Zabiegi wspomagające
leczenie ortodontyczne w Kamiennej Górze

Zdarza się niekiedy tak, że leczenie ortodontyczne wymaga zastosowania niezbędnych zabiegów, które przełożą się na osiągnięcie oczekiwanych efektów. W gabinecie ortodontycznym OrthoTeam w Kamiennej Górze działamy interdyscyplinarnie i wszystkie zabiegi mają miejsce u nas na miejscu, w naszym gabinecie.

Wszczepienie mikroimplantów ortodontycznych

W trakcie terapii może mieć miejsce potrzeba wdrożenia, tzw. mikroimplantów, które dają możliwość na skuteczne i dokładne przesuwanie wybranego zęba lub grupy zębów bez obciążenia pozostałych zębów w łuku. Używane są również w przypadku wystąpienia braków w uzębieniu, gdyż bez nich wdrożenie leczenia nie byłoby w ogóle możliwe. Mikroimplanty wprowadzane są tymczasowo, na okres leczenia ortodontycznego. Nasz chirurg umieszcza je w kości podczas krótkiego zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Wykręcane są najczęściej bezboleśnie przez ortodontę podczas wizyty aktywacyjnej.

Zabieg chirurgicznego odsłonięcia zębów zatrzymanych

Zęby zatrzymane to takie, które nie wyrżnęły się w odpowiednim czasie i nadal pozostają pod powierzchnią kości i/lub dziąsła. Przyczyną takiego stanu może być nieprawidłowy kierunek wyrzynania zęba, zbyt mała ilość miejsca w łuku, ale też uraz powstały w dzieciństwie. Zabieg przeprowadza chirurg i odsłania zatrzymanego zęba oraz przykleja na jego powierzchni zaczep ortodontyczny, który umożliwia wprowadzenie zęba na właściwe miejsce.

Kortykotomia – chirurgiczne wspomaganie leczenia ortodontycznego

Kortykotomia przeprowadzana jest celem poprawienia przesuwania zębów w trakcie dokładnych ruchów ortodontycznych. Ten zabieg chirurgiczny można wykonać tylko u osób dorosłych i już po założeniu aparatu stałego. W trakcie zabiegu chirurg wykorzystując metodę piezochirurgii pionowo nacina kość, co znacząco mobilizuje ją do przebudowy.

Augmentacja tkanek miękkich

W przypadku, gdy przed leczeniem ortodontycznym zęby pacjenta pokrywa cienka warstwa kości i dziąsła, należy wykonać zabieg pogrubienia dziąsła, co umożliwi bezpieczne przesuwanie zębów w tym obszarze podczas terapii.

najlepszy ortodonta wrocław
zabiegi ortodontyczne wroclaw

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Gabinet stomatologiczny OrthoTeam Kamienna Góra daje Państwu wiele możliwości leczenia. Nasi specjaliści leczą pacjentów wykorzystując aparaty ortodontyczne stałe, które zakładane są zarówno od strony policzkowej zębów, jak i aparaty lingwalne, które montujemy od strony języka. W naszym gabinecie prowadzimy także terapię z wykorzystaniem szyn, tzw. alignerów. Wybór aparatu ustalany jest indywidualnie, w zależności od rodzaju wady zgryzu oraz oczekiwań estetycznych pacjenta. Dostępne możliwości omawiane są każdorazowo w trakcie konsultacji i planowania leczenia.

Aparaty stałe i alignery stosujemy w leczeniu osób dorosłych i nastolatków, natomiast aparaty zdejmowane przeważnie podczas leczenia dzieci.

Aparat zdejmowany

Aparat zdejmowany zrobiony został z akrylowej płyty, z której wyprowadzone są różne elementy metalowe. Ich celem jest utrzymanie aparatu na zębach oraz zmiana położenia poszczególnych zębów. Kolorowa płyta przeważnie zaopatrzona jest w śrubę, dzięki której aparat wspomaga wzrost pacjenta. Takie aparaty stosowane są w celu poszerzenia łuku zębowego lub zabezpieczenia miejsca po przedwczesnej utracie zęba mlecznego.

 
Aparat stały

Aparat stały tworzą zamki, czasami pierścienie oraz drut ortodontyczny. Wygląd aparatu stałego zależy od rodzaju materiału, jaki jest używany do produkcji zamków. Mamy dwa rodzaje: aparat metalowy i estetyczny (kryształowy). Zamki mogą być zamontowane na widocznej, zewnętrznej powierzchni zębów bądź od strony wewnętrznej – podniebiennej i językowej. Poza tym stały aparat ortodontyczny może zawierać zamki w systemie samoligaturującym ze specjalnymi klapkami lub do utrzymania łuku w zamkach mogą być wykorzystywane kolorowe ligatury elastyczne.

 
Alignery

Alignery czyli szyny nakładkowe to niewidoczny aparat ortodontyczny. W trakcie przeprowadzonej terapii, nasi pacjenci noszą całkowicie przezroczyste nakładki. Leczenie projektowane jest cyfrowo, co przekłada się na dokładność w działaniu i możliwość osiągnięcia idealnego efektu przy niedużych wadach zgryzu.

 
Aparaty retencyjne

Typ aparatów retencyjnych określany jest pod koniec leczenia ortodontycznego. Niektórzy pacjenci potrzebują podklejenia do językowej powierzchni zębów stałego retainera, inni otrzymują szyny retencyjne bądź akrylowe aparaty zdejmowane.

 
 

ZOBACZ WIĘCEJ:

Ortodonta Jelenia Góra

Ortodonta Wałbrzych

leczenie ortodontyczne wrocław

EFEKTY LECZENIA ORTODONTYCZNEGO

Metą w przygodzie jaką dla naszych pacjentów jest leczenie ortodontyczne, jest piękny uśmiech, ale i radość dla naszego zespołu. Cieszymy się, że możemy pomóc i przywrócić komuś wiarę w siebie. W naszym gabinecie stosujemy aparaty różnego typu. U najmniejszych Pacjentów przeważnie używamy aparaty zdejmowane, a u nastolatków i osób dorosłych aparaty stałe lub alignery (nakładki).

Właściwie prowadzona terapia ortodontyczna u dzieci, ale przede wszystkim prowadzona w dobrym czasie – daje możliwość prawidłowego wzrostu twarzy, poprawiając estetykę uśmiechu, ale i pozytywnie wpływając na relacje społeczne.

przed leczeniem
po leczeniu
przed leczeniem
po leczeniu
przed leczeniem
po leczeniu
przed leczeniem
po leczeniu
dziecko – przed leczeniem
dziecko – po leczeniu
Łukasz Brzeski
Łukasz Brzeski
2024-02-25
Gorąco polecam. Jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki ortodontycznej i córka ma ząbki jak pętelki. Kompleksowa i rzetelna opieka od A do Z.
Agnieszka
Agnieszka
2024-02-01
Córka od kilku lat jest prowadzona przez Panią dr Justynę Warmuz i jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego efektu i prowadzonego leczenia. I nadszedł najgorszy moment dla córki demontaż. Ząbki jak perełki. Gorąco polecam. Oczywiście nadal jesteśmy pod opieką Pani doktor by kontynuować leczenie i utrzymać uzyskany efekt. Dziękujmy.❤️
Dorota Ostrowska
Dorota Ostrowska
2024-01-15
POLECAM to miejsce! Dr M. Warmuz i dr A. Furgała, bo z nimi miałam do czynienia - na medal. Panie w rejestracji przemiłe, pomocne, zawsze zrobia tak, by czlowiekowi pasowalo. Pomimo strachu jaki ciągle mnie trzyma idąc tam, wychodzę zadowolona 😊 Na moje zadowolenie również składa się p. D. Partyka 😊 Mąż również dołącza się do bardzo przychylnej opinii - jest szczęśliwy , że w końcu ktoś mu pomógł, a problem miał spory .
Katarzyna Dąbrowska
Katarzyna Dąbrowska
2024-01-11
Szczerze.?! Coś wspaniałego. Podejście w pełni profesjonalne. Dr Justyna Warmuz - czysty profesjonalizm. Na każde pytanie odpowiada z uśmiechem i wyczerpująco. Każda wizyta to poczucie spokoju o wszystko - nie koloryzuję tak tam jest. Pani Doktor wszystko wytłumacz, doradzi, poprowadzi Cię przez całe leczenie z pięknym uśmiechem na twarzy. Kiedy po wizycie coś się działo można na nich liczyć a nie jak w innych przypadkach. Mówi samo za siebie. Recepcja ! To jest wisienka na torcie. Panie przemiłe - zwłaszcza jedna Pani J. Dziękuję serdecznie za przypominanie o wizytach i pełnej wyrozumiałości za spóźnienia 😁 Jeśli zastanawiasz się nad wybiorę dentysty, nie szukaj już dalej bo to jest miejsce dla każdego. Potrafią wiele a czujesz się tam po prostu mile widziany. Szczerze polecam. Czekam na wizyty kontrolne.!
Miłosz
Miłosz
2023-12-21
Profesjonalne i indywidualne podejście do pacjenta, sympatyczny i uśmiechnięty personel. Serdecznie Polecam 😁
Dominika Pole
Dominika Pole
2023-12-06
Właśnie kończę leczenie i jestem bardzo zadowolona. Serdecznie polecam ☺
Katarzyna Krala
Katarzyna Krala
2023-11-22
Serdecznie polecam centrum stomatologii i ortodacji Orthoteam .Jestem bardzo zadowolona z leczenia ortodetycznego jak i zarówno stomatolicznego .Bardzo miła obsługa i duże zrozumienie .A na wejściu przemiłe panie z recepcji .Każdemu polecam
Magda Smyda
Magda Smyda
2023-11-05
Gorąco polecam! Profesjonalne podejście, mila atmosfera oraz pełne zaangażowanie do pacjenta. Efekty leczenia są rewelacyjne!!
Hania Pastuch
Hania Pastuch
2023-10-24
Piękny efekt po zdjęciu aparatu.Bardzo profesjonale podejście do pacjenta oraz bardzo miła obsługa. Polecam:))
Magdalena Stępniewska
Magdalena Stępniewska
2022-08-02
poleca
Polecam z całego ❤️ .Pełen profesjonalizm, nowoczesny sprzęt oraz przesympatyczna obsługa.
Magda El
Magda El
2022-06-24
poleca
Dziekujemy za wszystko! Moj maz ma nowy usmiech i Dr. Michala polecamy kazdemu z czystym sumieniem! Mimo, ze dojezdzac musielismy az z Niemiec, to sie naprawde oplacilo i zawsze probowano nam dopasowac tak terminy, by nie byly problematyczne. Bardzo dobra jakosc, przemila obsluga klienta, z niczym nie ma problemu, profesjonalizm! Polecamy
Kinga Parzych
Kinga Parzych
2022-04-23
poleca
Bardzo polecam opiekę ortodontyczną Pani doktor Justyny Warmuz oraz cały zespół Orthoteam - każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie, na wysokim poziomie. Było to już moje drugie leczenie ortodontyczne i przebiegało zupełnie inaczej: dokładniej, z wprowadzeniem nowych metod i technik oraz ze szczególnym dbaniem o higienę jamy ustnej. Cały Orthoteam wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt, wszędzie bardzo czysto, sterylnie i przede wszystkim bardzo sympatycznie. Każdy z zespołu zawsze starał się wszystko dokładnie wytłumaczyć, tak, aby pacjent wyszedł zadowolony i bez cienia wątpliwości. Leczenie zakończyło się pięknym uśmiechem i nie tylko w kwestii idealnego zgryzu 🙂.
Werka Ra
Werka Ra
2022-04-13
poleca
Bardzo przyjemna rozmowa z Pania Anna C z recepcji :) Bardzo pomocna i przemila dziewczyna, pomogla mi dzisiaj w trudnej sytuacji! Dziekuje i polecam ❤️👌🏻
Ewelina Krzysko
Ewelina Krzysko
2022-04-04
poleca
Pełen profesjonalizm, wiedza na bardzo wysokim poziomie. Cały zespół zawsze pomocny i miły. Jestem bardzo zadowolona z opieki stomatologicznej i efektów pracy Pana Doktora Michała Warmuza. Gorąco polecam ❤. Orthoteam = zdrowy i piękny uśmiech.
Michał Słupski
Michał Słupski
2022-03-16
poleca
Bardzo polecam, w każdej innej klinice można się przyczepić do wielu spraw, ale jeśli chodzi o OrthoTeam to mucha nie siada! Rewelacja od początku do końca, pełen profesjonalizm, sympatyczna załoga, wszystko super. 11/10!
Natalia Sosialuk
Natalia Sosialuk
2022-03-07
poleca
Bardzo polecam opiekę ortodontyczną u pani doktor Justyny Warmuz ! Dzięki niej posiadam przepiękny uśmiech ;) Cały plan leczenia był dostosowany do terminu mojego ślubu! Dziękuję z całego serduszka i polecam każdemu!!!!
Monika Wojtus
Monika Wojtus
2022-01-20
poleca
Bardzo polecam, pełen profesjonalizm! Razem z córką jesteśmy bardzo zadowolone 😀
Gosia Błotnicka Arendarczyk
Gosia Błotnicka Arendarczyk
2022-01-11
poleca
Gorąco polecam OrthoTeam profesjonalne podejście do pacjenta,jestem bardzo zadowolona🙂👍
Ma To Ta
Ma To Ta
2022-01-06
poleca
Bardzo polecam gabinety u Państwa Warmuz. Od samego początku do końca pełen profesjonalizm. Panie recepcjonistki zawsze znajdą dogodny termin i godziny wizyt. Korzystam z usług Dra Michała i zawsze na samym początku jest ustalany plan leczenia i koszty także wszystko tak jak powinno być. Moje dzieci w wieku 5 i 7 lat uwielbiają wizyty,nawet nie straszne im wyrywanie, plombowanie i higienizacje🙂bo te usługi mieli wykonywane. Obecnie córka zaczęła chodzić na wizyty do Dr Justyny i jest zachwycona. Każda wizyta odbywa się w miłej atmosferze a co najważniejsze w trosce o klienta. Polecam wszystkim znajomym 🙂
OrthoTeam Ortodonta, Implanty, Kompleksowa Stomatologia.