Skip to main content

Kompleksowe leczenie
stomatologiczne Kamienna Góra

Gabinet stomatologiczny OrthoTeam tworzy zespół specjalistów wielu dziedzin stomatologii. Stanowimy idealne rozwiązanie dla pacjentów leczących się ortodontycznie i implantologicznie – cały zespół lekarzy może zająć się Tobą w jednym miejscu oraz wspólnie planować przebieg terapii.

To sprawia, że nasi pacjenci czują się komfortowo, dzięki czemu ich leczenie przebiega w znanym im  miejscu, a przepływ informacji między lekarzami odbywa się bez trudu.

Istotną gałęzią naszych usług stomatologicznych są zabiegi higienizacyjne, które są wykonywane przez profesjonalną, dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. Zależy nam na wysokich kwalifikacjach naszej kadry, toteż dbamy także o edukację naszych pacjentów w zakresie higieny. Wspieramy ich również instruktażami, a wszystko po to, by po zakończeniu całościowego leczenia w naszym gabinecie mogli cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami i przez następne lata mogli zgłaszać się już tylko na wizyty kontrolne.

Stomatologia zachowawcza – leczenie ubytków i profilaktyka próchnicy

Stomatologia zachowawcza polega na leczeniu zębów z próchnicą, jak i zapobieganiu jej powstawania, czyli profilaktyką próchnicy. Gdy dokładnie zostanie usunięty fragment zęba objęty próchnicą, lekarz dentysta odbuduje jego kształt anatomiczny i wprowadza estetyczne wypełnienie w kolorze naturalnego zęba. Wypełnienie zostanie dobrane w taki sposób, aby nie różniło się od pozostałego uzębienia.

W naszym gabinecie pracujemy na materiałach najwyższej dostępnej jakości, które cechują się trwałością.Gdy zniszczeniu uległa duża część korony zęba, w miejsce tradycyjnego wypełnienia wkładamy wzmacniane wypełnienia zrobione z kompozytu lub porcelany (endokorona, inlay, onlay), które oprócz tego cechują się wysokimi właściwościami estetycznymi.

Stomatologia zachowawcza to również leczenie ubytków innych niż próchnicowe: pęknięć, złamań, starcia powierzchni zęba, ubytków erozyjnych. Bardzo ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie, gdyż chroni przed próchnicą. Równocześnie w znaczny sposób poprawia estetykę naszego uśmiechu.

Proces leczenia stomatologicznego wykonujemy w znieczuleniu, przez co wizyta jest komfortowa dla każdego z naszych pacjentów.

Endodoncja – leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe wdrażamy gdy próchnica objęła już znaczną powierzchnię zęba (zaatakowała wnętrze jego korzeni) w wyniku długiego zaniechania z leczeniem. Wdrożenie leczenia na tym etapie to już ostatnia szansa na uratowanie zęba przed jego usunięciem.

Zanim dokonamy zabiegu, to przeprowadzamy dogłębną diagnostykę. Pozwala ona zbadać położenie, liczbę i anatomiczny wygląd kanałów zębowych. Jest to niezwykle istotne w trakcie ich opracowywania i wypełniania – wymaga to ogromnej precyzji i skupienia. Gdy leczymy kanałowo to pracujemy w powiększeniu, co przekłada się na dokładniejszy wgląd we wnętrze naszego zęba, które stanowi nasze pole zabiegowe. W naszym gabinecie do leczenia kanałowego używamy najnowocześniejszych metod – ząb jest opracowywany maszynowo i wypełniamy gutaperką na ciepło.

W leczeniu kanałowym bardzo istotna jest odbudowa korony zęba. Do naszego gabinetu trafia wiele osób, u których jest ona w znacznej mierze zniszczona, co wpływa na osłabienie zęba. Do wzmocnienia wyleczonego kanałowo zęba używamy wkładów koronowo-korzeniowych lub endokorony – specjalistyczne wypełnienia wykonane z kompozytu lub porcelany.

Stomatologia estetyczna i DSD

Celem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu uśmiechu. Oferujemy wiele zabiegów w tym zakresie, dzięki którym Wasz uśmiech stanie jest jaśniejszy, pełny i piękny. Wybór właściwej metody uzależniony jest od oczekiwań pacjenta oraz warunków w jego jamie ustnej.

Jeżeli zależy Ci na rozjaśnieniu uśmiechu, to proponujemy Ci zabiegi oczyszczające powierzchnię zęba lub wybielanie zębów. Jeżeli nie jesteś zadowolony z wyglądu swojego uzębienia z powodu przebarwień, jakości szkliwa (pęknięcia, starcie) lub kształtu zębów, proponujemy założenie licówek. Czym są licówki? Licówki to „łuski” zrobione z porcelany lub kompozytu przyklejane tylko na zewnętrzną (widoczną) powierzchnię zębów. Takie rozwiązanie sprawia, że nie ma potrzeby szlifowania zęba wokół, jak ma to miejsce w przypadku korony protetycznej, tym samym znacznie oszczędzamy zdrowe tkanki zęba, co przekłada się do większej przewidywalności oczekiwanego efektu leczenia.

Dla osób, którym przeszkadza brak jednego lub wielu zębów, proponujemy leczenie protetyczne oraz protetykę opartą na implantach. Osobom dla których ważne są równe zęby, doradzamy konsultację i leczenie ortodontyczne.

Stomatologia estetyczna wykorzystuje DSD, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu. Ta metoda sprawia, że lekarz i pacjent wspólnie mogą omówić możliwości i oczekiwania, wpatrując się w symulację wyglądu uśmiechu na monitorze komputera i z użyciem modeli tymczasowych.

Wizualizacja przebiega na podstawie wykonanych uprzednio fotografii i video, których celem jest nie tylko zobrazowanie wyglądu zębów. Analizują także mimikę twarzy, jak i sposób uśmiechania się. To sprawia, że jesteśmy w stanie zaplanować najlepszą dostępną propozycje leczenia, ale również minimalizujemy niepokój pacjenta wynikający z oczekiwania efektu końcowego.

Protetyka i implantoprotetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna polega na rekonstrukcji utraconych zębów. Dla naszych pacjentów oferujemy takie dostępne metody odbudowy zębów jak: licówki, korony ceramiczne, mosty oraz ruchome uzupełnienia protetyczne.

W naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy prace protetyczne, które są oparte na implantach (tzw. implantoprotetyka). Wykonywanie prac protetycznych na implantach to najlepsze z możliwych wyborów, w dużej mierze ze względu na fakt, że są stabilne. Wyróżniają się znakomitą estetyką i trudno je odróżnić od naszych naturalnych zębów. Dla pacjentów są bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Oferujemy również protezy całkowite stabilizowane na implantach, które pozbawiają pacjentów użytkujących tradycyjne całkowite protezy ruchome wszelkich niedogodności związanych z ich noszeniem.

Higienizacja – oczyszczanie zębów z kamienia i osadu

W naszym gabinecie oferuje wysokiej klasy zabiegi higienizacyjne, na które składają się: skaling (ultradźwiękowe usuwanie kamienia nad- i poddziąsłowego), piaskowanie (usuwanie osadów i zewnętrznych przebarwień z powierzchni zębów odpowiednim delikatnym stomatologicznym proszkiem), polerowanie powierzchni zębów oraz fluoryzację.

Wszystkie zabiegi higienizacyjne powinny być przeprowadzane 1–2 razy w roku (według zaleceń lekarza lub higienistki). Pacjenci implantologiczni powinni być świadomi, że systematyczne czyszczenie zębów przeprowadzane w naszym gabinecie jest najważniejszym warunkiem przyjęcia się implantu. Pacjentom ortodontycznym polecamy wizyty higienizacyjne 2–4 razy w roku – zależy to od tego, jak radzą sobie na co dzień z domową higieną jamy ustnej w aparacie.

Periodontologia

Leczenie periodontologiczne specjalizuje się w leczeniu takich przypadłości jak: zapalenie dziąseł i przyzębia, paradontoza, krwawienie dziąseł, schorzenia dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Tego typu objawy powinny być od razu konsultowane z lekarzem dentystą, ponieważ niepodjęcie leczenia może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem – ruchomości, a z czasem utraty zębów. Bakterie które rozwijają się podczas stanu zapalnego wpływają na stan zdrowia całego ciała; wpływając na serce, nerki, stawy, mogą również powodować choroby typu: miażdżyca, schorzenia kardiologiczne (w tym udar i zawał), cukrzyca itp.

Leczenie periodontologiczne obejmuje głębokie skalingi, kiretaże oraz zabiegi chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej.

Usuwanie 8

Usuwanie 8

Ósemki to zęby, które zalicza się do grupy trzonowców. Określane są mianem zębów mądrości, tym nie mniej nie pełnią one żadnej zasadniczej roli. Natomiast zdarza się, że powodują spre problemy. Zwłaszcza gdy rosną w nieprawidłowy sposób. Wtedy prawidłowym postępowaniem jest ich ekstrakcja,, a więc usunięcie.

Na czym polega usuwanie ósemek?

Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Wykonuje się odpowiednie zdjęcie pantomograficzne a często również obraz trójwymiarowy CBCT. Pozwala to określić położenie zębów w kości, jak i wyznaczyć kierunek ich wzrostu. To sprawia, że lekarz stomatolog wie jak w prawidłowy sposób wykonać taki zabieg. Pozbycie się ósemek przeprowadza się stosując znieczulenie  miejscowe. Gdy przeprowadzany jest zabieg nie powoduje on dyskomfortu ani bólu u pacjenta. Niekiedy można odczuć jedynie nieduży nacisk.

Gdy ósemka zostaje usunięta, to chirurg stomatolog zabezpiecza zębodół naturalnym opatrunkiem z wykorzystaniem techniki A-PRF. 

Korzyści z usunięcia ósemek

Usunięcie ósemek ma miejsce gdy nie ma możliwości wyrznięcia zębów do łuku. Wskazania mogą być ortodontyczne lub typowo stomatologiczne gdy ósemki powodują stany zapalne w kości.

Pozbycie się takich zębów daje możliwość do uniknięcia przykrych powikłań, jakie mają miejsce, gdy ósemka zaczyna wrastać w korzeń drugiego zęba.

Często może się zdarzyć, że ósemki mogą powodować ból głowy, migreny, stany zapalne. Pozbycie się tych zębów często przekłada się zniknięcie tych dolegliwości.

Zalet pozbycia się ósemek jest bardzo dużo. To sprawia, że warto zdecydować się na ten zabieg.

EFEKTY LECZENIA STOMATOLOGICZNEGO

METAMORFOZY USMIECHÓW

przed leczeniem
po leczeniu
przed leczeniem
po leczeniu – w procesie leczenia zostały wykonane estetyczne licówki pełnoceramiczne.
przed leczeniem
po leczeniu – leczenie związane było z wykonaniem licówek, koron i uzupełnień protetycznych.
przed leczeniem
po leczeniu
przed leczeniem
po leczeniu – pacjentka przeszła krótkie leczenie ortodontyczne, wszczepienie implantu zębowego w miejscu zniszczonej szóstki oraz wybielanie w gabinecie.
przed leczeniem
po leczeniu – ten fantastyczny efekt estetyczny uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu licówek pełnoceramicznych.
przed leczeniem
po leczeniu – u pacjentki przeprowadziliśmy leczenie ortodontyczne oraz odbudowę górnych dwójek.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

przed leczeniem
po leczeniu – po leczeniu – efekt pełnego i białego uśmiechu uzyskaliśmy poprzez zastosowanie leczenia ortodontycznego, wybielania i licówek w zakresie górnych dwójek.
licówki – przed leczeniem
licówki – po leczeniu
przed wybielaniem
po wybielaniu
przed wybielaniem
po wybielaniu
przed wybielaniem
po wybielaniu

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Zabiegi leczenia zębów w gabinecie dentystycznym Orthoteam mają miejsce w osłonie kofardamu (niebieska guma) oraz przy zastosowaniu powiększenia – lup stomatologicznych lub mikroskopu zabiegowego. Wszystkie nasze zabiegi mają miejsce w bezpiecznym i bardzo skutecznym znieczuleniu, a lekarz skupia się na odtworzeniu anatomicznego kształtu i prawidłowej funkcji zęba.

przed leczeniem
po leczeniu
przed leczeniem
po leczeniu