Skip to main content

Implantologia, Implanty Jelenia Góra

Jeżeli zastanawiasz się nad uzupełnieniem brakującego zęba zapraszamy na konsultację implantologiczną. Implantologia w mieście Jelenia Góra jest jedną z kluczowych dziedzin stomatologii jakimi zajmujemy się w naszym gabinecie. Prowadzimy pacjenta od pierwszej konsultacji, przez zabieg wprowadzenia implantu do odtworzenia estetyki i funkcji uzupełnienia, które zawsze powinno według nas maksymalnie przypominać ząb naturalny.

Dzięki zastosowaniu implantów stomatologicznych można nie tylko poprawić wygląd Twojego uśmiechu czy odzyskać komfort funkcjonowania, ale pozwalają one również uniknąć problemów związanych z zanikaniem kości szczęk.

Wprowadzanie implantów zębowych to skomplikowana procedura medyczna. W OrthoTheam tą dziedziną zajmuje się doświadczony implantolog, specjalista chirurgii stomatologicznej – lek. dent. Michał Warmuz. Zabieg implantacji poprzedza diagnostyka (cyfrowe RTG, tomografia komputerowa) oraz zapoznanie pacjenta z dokładnym planem leczenia. Dzięki temu oferujemy profesjonalne rozwiązania i najwyższą jakość ich wykonania.

implant stomatologiczny

Implant stomatologiczny zastępuje naturalny ząb. Jest wykonany z tytanu i ma kształt stożka. Implanty zębowe posiadają wysoką zgodność biologiczną, co oznacza, że jest obojętny dla organizmu i dobrze akceptowany.

Odbudowany ząb składa się z trzech elementów. Pierwszy to tytanowa śruba, drugi to łącznik,a trzeci to widoczna w jamie ustnej korona protetyczna. Całość pasuje do siebie idealnie, dzięki czemu możemy odtworzyć naturalny ząb pacjenta.

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wszczepione implanty zębowe imituje korzeń zęba, dzięki czemu wytrzymuje bardzo podobne obciążenia i siły zgryzowe. Z kolei korona protetyczna odtwarza widoczną w jamie ustnej część zęba co przywraca estetykę uśmiechu.

 

Wskazania i przeciwwskazania
do zabiegu wszczepienia implantu

Wskazaniem do zabiegu wprowadzenia implantów jest brak jednego, kilku lub wszystkich zębów.

Ponieważ implanty stomatologiczne nie powodują reakcji alergicznych, istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu ich wszczepienia. Są to poważne, przewlekłe choroby. Część z nich jest przeciwwskazaniem czasowym, w związku z czym po ich wyleczeniu, lub ustabilizowaniu schorzenia zabieg można przeprowadzić zabieg.

Czasowe przeciwwskazania do wszczepienia implantu:

  • osteoporoza
  • choroby dziąseł
  • choroby przyzębia
  • wady ortodontyczne
  • urazy i infekcje błoń śluzowych w miejscu implantacji
  • zaawansowana próchnica
  • słaba higiena jamy ustnej
  • zgrzytanie zębami (na tle nerwowym lub stresowym)
  • ciąża
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • cukrzyca w fazie nieustabilizowanej

Poza wymienionymi schorzeniami istnieją jeszcze przeciwwskazania bezwzględne do przeprowadzenia zabiegu. Zaliczają się do nich ciężkie choroby przewlekłe, lub schorzenia wyniszczające organizm.

Bezwzględne przeciwwskazania do implantacji:

  • padaczka
  • zaawansowana osteoporoza
  • nieustabilizowana cukrzyca
  • wyniszczające choroby (nałogi takie jak narkomania, czy alkoholizm; AIDS)
  • choroby nowotworowe
  • ciężkie choroby psychiczne

Przebieg leczenia implantologicznego w mieście Jelenia Góra

Zabieg wszczepienia implantu

Implantacja to proces złożony, który zawsze poprzedzony jest dokładną diagnostyką. Przede wszystkim wykonywane są badania RTG oraz tomografia komputerowa, które pozwalają szczegółowo zaplanować przebieg leczenia.

Bardzo istotny jest również dokładny wywiad lekarski, dzięki któremu wyklucza się występowanie jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania zabiegu. W razie wątpliwości mogą zostać zalecone dodatkowe badania. Gdy pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu, określany jest rodzaj implantu oraz można zaplanować termin zabiegu.

Najczęściej zabieg trwa od 30 do 60 minut, można podczas niego wszczepić nawet kilka implantów stomatologicznych. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Procedura rozpoczyna się od precyzyjnego przygotowania miejsca implantacji w kości. Następnie przy użyciu specjalnego przenośnika z zachowaniem pełnej sterylności implant jest umieszczany w przygotowanym łożu.

Lekarz wkręca go, przy użyciu odpowiedniej siły, tak by był bezpiecznie zamocowany. Ostatnim etapem jest przykręcenie śruby zamykającej, dzięki której dziąsło nie wrasta w wszczep. Następnie okolice implantu są zszywane. Szwy ściąga się po okresie około tygodnia czasu. Integracja implantu z kością trwa kilka miesięcy. Po tym czasie następuje kolejny etap leczenia, w którym śruba zamykająca zamieniana jest na śrubę gojącą.

Ostatnim etapem jest zamontowanie korony protetycznej, która idealnie imituje widoczną część zęba. Ma również takie same właściwości, dzięki czemu pacjent nie czuje różnicy – ząb wygląda i zachowuje się jak naturalny.

Protetyka na implantach

Kiedy implant zintegruje się z kością, można przejść do kolejnego etapu leczenia. W trakcie wizyty lekarz odsłania wszczep i odkręca uprzednio wprowadzoną śrubę zamykającą. Na jej miejsce zakładana jest śruba gojąca, której celem jest przygotowanie dziąsła wokół korony protetycznej. Śruba ta wystaje ponad dziąsło na 1–2 mm.

Ostatnim etapem leczenia jest zamontowanie korony protetycznej, mostu lub protezy całkowitej stabilizowanej na implantach – wszystko uzależnione jest od sytuacji w jamie ustnej i założonego planu leczenia.

 

Opieka pozabiegowa
po implantacji w Jeleniej Górze

Niezbędnym warunkiem do przyjęcia się implantu i jego prawidłowego funkcjonowania jest właściwa domowa higiena jamy ustnej oraz systematyczne wizyty w gabinecie w celu usunięcia osadu i kamienia (1–2 razy w roku, w zależności od zaleceń lekarza).

ZABIEGI PRZYGOTOWAWCZE PRZED WSZCZEPIENIEM IMPLANTU

Leczenie implantologiczne to długotrwały proces, który musi być przeprowadzony ze szczególną starannością. Implanty zębowe w mieście Jelenia Góra nie tylko poprawiają nasz komfort, ale również zapobiegają zanikaniu kości, w których znajdował się naturalny korzeń utraconego zęba. Czasami istnieje potrzeba przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, które mają zapewnić pełne bezpieczeństwo oraz stabilne przez lata rezultaty.

Sterowana regeneracja kości (inaczej GBR)

Jednym z zabiegów przygotowujących jest sterowana regeneracja kości. Wykonuje się ją, aby odbudować ubytki kostne, które mogą się pojawić po utracie naturalnego zęba. Leczenie polega na wprowadzeniu materiału kościozastępczego z błoną kolagenową, co stymuluje odbudowę kości.

Podnoszenie dna zatoki szczękowej (inaczej sinus lift)

Innym zabiegiem jest podnoszenie dna zatoki szczękowej – przeprowadzanym, gdy zachyłek zatoki obniżył się z powodu zaniku kości. Zatoka jest podnoszona a brakująca kość zostaje zastąpiona specjalnym materiałem.

Przeszczepy kości autogennej

W przypadku, gdy ubytek kości jest duży, lekarz przeprowadzi przeszczep kości autogennej – wtedy brakujący fragment kości jest zastępowany kością własną, pobraną w postaci wiórków z innych części jamy ustnej.

Rozszczep wyrostka (inaczej splitting)

Z kolei, gdy wyrostek zębodołowy jest zbyt wąski, można przeprowadzić rozszczep wyrostka, co umożliwi prawidłowe wszczepienie implantu. Wszystkie zabiegi mają zagwarantować skuteczność zabiegu implantacji oraz bezpieczeństwo pacjenta.

EFEKTY LECZENIA IMPLANTOLGICZNEGO

przed leczeniem
po leczeniu
przed leczeniem
po leczeniu
OrthoTeam Ortodonta, Implanty, Kompleksowa Stomatologia.